Моја кошничка

Знаење за производот

Убавицата со електричен велосипед, Мери има сон да „учествува на Олимпијадата“ од тимот на GHOST

Тимот за планински велосипеди GHOST неодамна го претстави својот женски тим за 2019 година, а нашето внимание го привлече кога меѓу нив беше и младата италијанска тинејџерка Марика Тово.

Марика Тово од Монтебело - виченца Италија Перез, е родена на 13 година, има само 1999 години оваа година, 20 година, Марика Тово за прв пат учествува во категории на планински велосипеди Светски куп до 2018 години, но наскоро покажа и натчовечка генијалност, таа беше на Светскиот куп Чешка Нове Место, го освои третото место, оставете ги луѓето да се сетат на младата девојка. Марика исто така освои бронзен медал на светските шампионати во планински велосипедизам и сребрен медал на Европските шампионати. Поради овие одлични резултати, марика беше избрана од тимот на GHOST и стана професионален возач во 23 година.
    Big „големата рака“ на Марика

Брзи прашања и брзи одговори:
  Како изгледа добра патека за крос-кантри? Добра патека треба да вклучува технички делови, искачувања, описи, дива патека со некои карпи и корени. Според мене, патеката Нове Место на Светскиот куп во планински велосипеди е совршена патека.
  Дали сакате да возите велосипед на дожд? Не, мразам дожд и студено време, па обично ако е дождливо или премногу студено или и двете, претпочитам да останам дома и да вежбам во затворено.
  Каде препорачувате возење велосипед? Швајцарија е најдоброто место за возење планински велосипед бидејќи таму можете да најдете сè, вклучувајќи технички делови, искачување и спуст, патеки за пумпи и многу повеќе. Јас лично сакам да возам на мојата локална планина, која не е премногу висока, но е доволна за планински велосипед.
  Како се подготвувате за новата сезона? Имам два слободни дена во неделата, а потоа другите денови се менувам помеѓу теретана и велосипед, понекогаш друмски, понекогаш планински, во зависност од тоа кои часови ми ги подготви тренерот.
  Ika марика заврши на третото место на Светскиот куп во Чешка кај Нове Место

Exercises вежби за марика при истегнување
▲ Марика веќе има момче, оној на заштитниот екран ▲ да, тоа е тој! Марика е сончево и смешно девојче, иако понекогаш нерасположено, но секогаш со насмевка на лицето. Како и многу млади девојки, и Марика, 20, ужива да си игра со своето куче, да пее и да гледа DVDS дома. Марика рече дека нејзината цел е да постигне добри резултати на светските и европските првенства, но нејзиниот најголем сон е да учествува на Олимпијадата, за овој голем сон, ќе се обиде максимум во секоја мала работа што ќе ја направи.

Марика има и свои обожаватели. „Мој идол е Јоланда Неф. Се восхитувам на нејзините вештини и сакам да го гледам нејзиното видео одново и одново и да ги учам нејзините вештини. Во исто време, таа е многу убава девојка во нејзиниот живот. Таа е елегантна и образована. Сакам да бидам како неа “.

„Не знам во што сум добра, но знам дека сум добра во искачување“, рече таа. „Моја слабост е што не започнувам добро. Треба да учам и да се подобрувам “.
  Ika marika се придружи на сликата за слика на тимот на GHOST
  ▲ марика (прва од десно) освои бронзен медал на светските шампионати во планински велосипедизам